آب بندی استخر و جکوزی با فایبرگلاس

در این وبلاگ قصد داریم در مورد آب  بندی جکوزی و استخر با عایق فایبرگلاس توضیحاتی به  شما ارائه دهیم پیش از آن نیازمند دانستن اطلاعات پایه ای هستیم امید داریم مفید واقع شود پس با ما همراه باشید.

همانطور که می دانید استخر ها همانند منابع آب هستند که از سیمان برای ساختن آنها استفاده می شود وامکان نفوذ آب در آنها به قدری بالا می باشد که اگر به درستی آب بندی نشوند تمامی آب استخر هدر رفته و حتی یکجا جمع نمی شوند.

آب به راحتی از آن عبور کرده و نشتی می کند پس باید دقیق تمامی دیواره ها، کف، لبه های استخر و تمامی نقاط آن آب بندی شده و به طور دقیق از آن نگه داری شود.

 

فایبرگلاس

فایبرگلاس

روش های آب بندی کردن

برای آب بندی کردن استخر از متریال های متفاوت زیادی استفاده می کنند که هر کدام ویژگی های خاص خودش را دارد  برای کاری مورد استفاده قرار می گیرد. می توان باتوجه به ویژگی آنها از آنها برای آب بندی و عایق بندی استخر استفاده کرد.

آب  بندی جکوزی و استخر با عایق فایبرگلاس یکی از روش های عایق بندی و آب بندی برای استخر ها می باشد که امروزه بسیار مورد استفاده قرر می گیرد عایق فایبر گلاس از مقاومت و دوام بالایی برخوردار می باشد.

همچنین عایق فایبر گلاس برای هر گونه آب و هوایی مناسب می باشد و در انواع مخازن، پشت بام سرویس بهداشتی و آشپزخانه  و همچنین در جکوزی و سرویس های مرتبط یه ایزولاسیون و مخزن های نگه داری اسید مورد استفاده قرار می گیرد.

فایبر گلاس چیست ؟

در آب  بندی جکوزی و استخر با عایق فایبرگلاس از انواع رزین ها همانند: وینیل استر، اپوکسی و پلی استر استفاده می شود. وینیل استر ها مقاومت بالایی در مقابل خوردگی داشته و اپوکسی در برابر دما و خوردگی مقاومت بالایی از خود نشان داده و پلی استر ها نیز در برابر خوردگی بسیار مقاوم می باشند.

ورق ،فایبر گلاس نیز متشکل شده از رزین پلی استر، الیاف شیشه، رنگ و موارد دیگری می باشد. در ایران بعد از دهه 60 شروع به ورق فایبرگلاس کرده اند. بهتر است از ورق های فایبر گلاس در مکان هایی که پوششی همراه با نور زیاد نیاز دارند استفاده کرد.

فایبر گلاس کامپوزیت های پلیمری هستند که از مواد نفتی و پشم شیشه تهیه می شوند.همچنین این ماده از خراب شدن و پوسیدن محفظه ها و مخازن تا حد امکان جلو گیری کرده  و از آسیب های احتمالی بعد از آن پیشگیری می کنند.

از دیگر ویژگی ها و توانایی های فیبر شیشه می توان جرم کم و سبک، فواید و ویژگی های این ماده که استحکام بالا نیز از آن ویژگی ها می باشد سبب شده که  این محصول  کاربرد های زیادی در صنایع مختلف داشته باشد  همانند تولید ایرانیت ها، صنعت ساخت وساز، صنعت خودرو سازی، و … استفاده می شود.

مزیت ها و توانایی های فایبرگلاس در مقایسه با محصولات سنتی

مواد و محصولات بندی سنتی باید خاصیت ضد آب بودن را داشته باشند و اگر این ویژگی را نداشته باشند آب به لایه های عمیق تر و زیری تر استخر راه پیدا کرده و نشتی می کند و به زیری ترین لایه های مواد رفته و حالتی شبیه به تاول پیدا کرده باد می کند و از سطح مواد و بقیه مواد جدا خواهد شد.

در صورتی که مواد سنتی این ویژگی ها را دارا می باشد عایق فایبرگلاس کاملا آب گریز بوده و در هنگام برخورد با آب و رطوبت هرگز همچین مشکلی در آن به وجود نخواهد آمد و کاملا از مقاومت و استحکام بالا برخوردار خواهد بود.

عایق های قدیمی و سنتی معمولا به این صورت تهیه می شوند که مقابل حرارت و مواد قیری که شره می کند قرار میگیرد و تحت حرارت ساخته می شوند برخلاف مواد سنتی عایق فایبرگلاس کاملا جامد و سخت می باشند و دما و تغییرات دما تاثیری بر روی آن نخواهد داشت.

 

آب بندی های قدیمی و مواد سنتی استحکام و مقاومت بالایی ندارند و در مقابل اشیاء تیز و ریشه درختان از خود ضعف نشان می دهند و ممکن است که با اشیاء تیز و یا ریشه درختان که رشد می کنند آسیب ببینند و نشتی داشته باشند. در صورتی که عایق فایبر گلاس از استحکام بالایی برخوردار هستند و ریشه درختان یا اشیاء تیز هیچ اثر مخربی روی آن ندارند.

سطوح عمیق تر عایق های قدیمی و سنتی خیلی زود در مواجه با آب و دیگر مواد های مورد استفاده پوسیده شده و قابلیت خود را از دست می دهند. اما برای استفاده از عایق فایبر گلاس هیچ محدودیتی در برخورد با آب وجود ندارد و برای استفاده در مکان های که آب های زیر زمینی نیز وجود دارند مناسب می باشد و از توان مقاومتی خوبی برخوردار می باشند.

 

فرایند آب  بندی جکوزی و استخر با عایق فایبرگلاس همینطور که الاستیسیته را افزایش می دهد سبب بالا رفتن مقاومت و استحکام سطوح شده و در مواجه با فشار نیرو های هیدرولیکی و آب و … مقاومت خوبی از خود نشان داده و یک عایق بسیار مناسب برای رطوبت می باشد.

مواردی مانند به وجود آمدن شکاف ها در سطوح، پایین آمدن آب و یا هدر رفتن موادی که در مخزن نگه داری می شود نیازمندی مخزن به ترمیم را بالا می برد.

آب  بندی جکوزی و استخر با عایق فایبرگلاس برای سطوح زیرین مخزن و جلوگیری از نشت مواد و آب جلوگیری کرده و از ایمنی و مقاومت بالایی برخوردار می باشد.

 

فایبرگلاس2

فایبرگلاس2

قیمت آب  بندی جکوزی و استخر با عایق فایبرگلاس

 

قیمت آب  بندی جکوزی و استخر با عایق فایبرگلاس به شرایطی همانند  اندازه استخر، و موقعیت اقلیمی مخزن بستگی دارد. همچنین سن استخر نیز در قیمت آن تاثیر دارد.

زیرا استخر های قدیمی تر باید قبل از اینکه عایق کاری شوند باز سازی شده و سپس اب بندی شوند. و در صورت راهنمایی بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

آب بندی و عایق کاری استخر و جکوزی

مواد آب بندی استخر و جکوزی با عایق فایبر گلاس : در بازار چسب های دوجزئی موجود می باشد که میتوان گفت به دلیل مواد متشکلی آن که نصف محلول پلیمر مایع و نصف پودرهای آن از مواد سیلیس و سیمان پلیمری و پلیمرهای ضد آب می باشند ضد آب هستند.

این مواد به شیوه دوغابی ساخته شده و با قلم های عادی که برای نقاشی مورد استفاده قرار می گیرند برای آب بندی استخر های  بتنی، بلوکی، سیمانی و آجری اجرا می شوند.

پلیمر هایی که در قسمت خارجی استخر وجود دارد  برای فشار منفی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.  و از خوردگی فولاد و از کربناته شدن بتن جلوگیری میکند برای استخرهایی که رنگ آمیزی میشوند پایه خوبی میباشد به دلیل چسبندگی لایه چسب بتن دوجزئی و مولکول های رنگ بافت خوبی را بین رنگ استخر و سطح آب بندی استخر و جکوزی ایجاد میکند.

برای اجرای درست چسب استخر دوجزئی و دیگر چسب ها تمیزی زیر کار اجرای چسب از هرگونه چربی و گرد و خاک و ریشه گیاهان و جلبک میباشد .

کلام اخر

آب  بندی جکوزی و استخر با عایق فایبرگلاس در مجوعه ما با بالاترین کیفیت و امکانات در کمترین زمان ممکن انجام می شود همینطور که می دانید عایق فایبرگلاس با تمام زیبایی از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار می باشد به همین دلیل برای آب  بندی جکوزی و استخر با عایق فایبرگلاس پیشنهاد می شود.